Leiutajate abimees aastast 2009
RSS icon Home icon
 • Papa Kruuv pani Tartus pendli tiksuma

  Posted on august 27th, 2014 Leo Siemann No comments

  Eile avas Toomemäel, Tartu Ülikooli Muuesumi fuajees tänase Eesti kõige tähelepanuväärsem leiutaja Hando Kruuv Foucault’ pendli, mis tõestab just seda mida kunagi ütles maailmakuulus leiutaja ja õpetlane Galileo Galilei – “Ta pöörleb siiski!”

  Avamisele olid kohale tulnud, mitmed olulised inimesed Füüsika Instituudist, ülikoolist ja Tartu linnast. Üritust kureeris muuseumi juhataja Mariann Raisma. Tänusõnu  öeldi paljudele, eriti aga neile, kes pendli loomisele ja käekäigule kaasa aidanud. Teiste hulgas said kiidusõnu kunstnik Imbi Kruuv, tehnilise poole toetaja Peeter Vaino ja TÜ muuseumi teenistuja Mario Rääsk. 

  Hando meenutas oma pisukeses kõnes, mitmeid seiku, mis antud pendliga seotud ning muuhulgas viitas ta ka sellele, et Foucault’ pendli aeg olla justkui otsa saanud’. Põhjuseks ilmselgelt asjaolu, et üks uus pendel tema käe all on valminud ja oma tiksumist juba ka alustanud, millest loodetavasti kuuleme juba lähiajal  : )

  Nõnda siis meie hulgas veel elav legend Hando Kruuv keda võib rahulikult pidada Eesti James Bondiks, teeb jätkuvalt ajalugu ja ka kerget närvikõdi salateenistustele veel sellelgi sajandil. Minule kui vaatlejale jääb aga arusaamatuks miks ei ole meil juba ammu papa Kruuvist filmi vändatud. Ilmselgelt saaks tema värvikast elust ja tegemistest terve seriaali. Täiesti võimalik, et filmimeestel ei ole veel piisavalt julgust mehe lugu avalikkuse ette tuua  …

  Comments are closed.