Leiutajate abimees aastast 2009
RSS icon Home icon
 • -Top 5

  Siin on minu arvates 5  kõige vingemat Eesti leiutist läbi aegade, mis Eestist “minema jalutasid”, üles osteti või lihtsalt x-põhjusel teostamata jäid kuna meie riigi ametnikel, pankadel ja võimalikel investoritel puudus arusaam mida nendega võiks peale hakata :

  1. KARL PAPELLO  AUTOMAATTULEJUHTIMISSEADE  T-5

  http://www.rindeleht.ee/foorum/phpBB2/viewtopic.php?f=34&t=4931

  Põhjus: Eesti pankade ja valitsuse suutmatus projekti rahastada kuna leiutis tundus liiga hea et tõsi olla! Tulemuseks oli aga see, et fasistlik Saksamaa ostis leiutise koos leiutajaga üles vahetult enne II Maailmasõda, aastal 1938 …

  * Olgu lisatud,et Karl papello nimele kuulub ühtekokku enam kui 100 patenti !

   

  2. SPIOONIKAAMERA “MINOX”

  http://en.wikipedia.org/wiki/Minox

  Põhjus : Puudus vastav tööstus, et seeriatootmist alustada. Leiutaja Walter Zapp lahkus Lätti ja sealt edasi Saksamaale, kus Minoxi tootmine täiega käima läks. Minoxi kaamera sai nõnda kuulsaks, et seda kasutati isegi 1969 aasta Bondi filmis.

   

  3. BERNHARD SCHMIDTI TELESKOOP

  http://et.wikipedia.org/wiki/Bernhard_Schmidt

  Põhjus : Puudus sobiv võimalus teadustõõ jätkamiseks ja tootearenduseks.

  Leiutaja lahkus Saksamaale ja sealt edasi USA-sse

   

  4. VELLO VALDNA RÖNTGENLUMINOFOOR

  http://www.epl.ee/news/eesti/eestis-ara-polatud-leiutis-teenib-usas-head-kasumit.d?id=51004837

  Põhjus : Puudus arusaam millega on tegemist. Lisandusid ka ülikõrged tollimaksud, mis leiutise arendamist takistasid. Leiutaja lahkus USA-sse, kus ta nüüd miljoneid teenib.

   

  5. ERKKI JOASOONE KOMBATAV EKRAAN  ehk  “3D KINNAS”

  http://www.am.ee/node/183

  Põhjus : Kuigi Tallinna Tehnikaülikool aitas patendi vormistamisel suuresti kaasa, siiski puudus ülikooli poolne huvi toodet edasi arendada. Hr. Joasoonele väljastati kraad ja arhiveeriti ülikoolile kuuluv patent ehk siis vorst vorsti vastu. Probleem on aga märksa laiem kuna paljud ülikoolid võtavad 100% intellektuaalomandi- ja patendi õigused omale, jättes leiutajale diplomi ehk siis tüki paberit ja tühjad pihud.

  Hr. Joasoon elab endiselt Eestis kuid tema leiutis jäi lõpuni välja arendamata ja on tänase seisuga juba aegunud … Tõendi selle kohta leiad Siit

  _____________________________________________________________

  * Sellise poliitika juures olen täiesti veendunud, et lisa tuleb aina juurde kuna Eesti riigil puudub ühtne arusaam ja konseptsioon kuidas Intellektuaalset Omandit puudutavates küsimustes tegutseda. Kui sa tead veel mõnda Eesti päritolu leiutist, mis kusagil mujal maailmas täiega kasumit teenib ja millest meie riik ilma on jäänud, siis anna palun teada aadressil : leo@leiutaja.com  – Panen ta siia üles !

  © Leo Siemann 2020